Projekt Mapamátky má za cíl popularizovat architekturu a prezentovat ji lidem tak, aby je  bavila a zároveň aby se něco nového dozvěděli. Stačí si vybrat trasu a vyrazit na procházku.
 
Tohle jsme my – tým Mapamátek. Dali jsme se dohromady při našem studiu Arts managementu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Při tvorbě Mapamátek jsme reagovali na podmínky současné koronavirové situace, kdy byly omezeny hromadné akce a značná část života všech se přenesla do online prostředí. Omezení se dotkla i našeho studia – Mapamátky tak vznikly bez jediné schůzky naživo. I přesto jsme se dokázali spřátelit a vytvořit projekt, na který jsme pyšní.
Děkujeme za vaši přízeň a doufáme, že si procházky užijete. Pokud byste měli jakékoliv nápady na další trasy, dejte nám určitě vědět.
 
Poděkování za pomoc s realizací patří především našim partnerům. Dále také našim vyučujícím: PhDr. Ireně Tyslové, Ph.D. za dohled nad projektem a Ing. Jiřímu Hájkovi, Ph.D., Ing. Karlu Pešatovi a Ing. et Ing. Tomáši Zatloukalovi za pomoc s projektovým plánováním. Také Pavlíně Krásné, Kateřině Nohelové,  Janu Dutczákovi, Anežce Libánské, Adéle Čadkové a Dominice Hanáčkové za  nahrání audiostop, Marku Nejedlíkovi za jejich postprodukci. 
 
Jedním z hlavních informačních zdrojů pro nás byl Památkový katalog Národního památkového ústavu, kde můžete najít doplňující informace o některých Mapamátkách a mnoho dalšího.